20. 12. 2020 | ZLATÁ NEDĚLE A S NÍ NAŠE NEJBLIŽŠÍ HISTORIE

FOTBAL V OSTRÉ  IV.
2015 – 2020

POSTUP DO DIVIZE A DIVIZNÍ ÉRA

Za posledních pět let dosáhl fotbal v Ostré na fantastické úspěchy. Propracoval se až do čtvrté nejvyšší fotbalové soutěže – do divize a zde čtyři roky poměřoval svoje síly s mnoha velkými českými kluby. Každý si na tuto nedávnou dobu ještě určitě dobře pamatuje, pojďme si tak na závěr našeho vyprávění o historii fotbalu v Ostré připomenout jak se klubu v divizi dařilo a z každého ročníku vzpomenout na jeden památný souboj.

S.S. OSTRÁ VYHRÁVÁ KRAJSKÝ PŘEBOR 2015-2016

Druhý rok v nejvyšší krajské soutěži začala Ostrá nenápadně a nic nenasvědčovalo tajnému přání o postupu do divizní společnosti. Ztratila body doma s Vraným (po penaltovém rozstřelu, s Tuchlovicemi a prohrála i ve Lhotě. V Jarní části však Ostrá předvedla neskutečnou jízdu, když ve všech zápasech ztratila pouze jediný bod po výhře až na penalty v Poříčí nad Sázavou !  To dovedlo A-tým na konečné 1.místo a historický postup do DIVIZE ! Jako hlavní trenér vedl mužstvo Jiří Kafka, nejlepším střelcem sezony se stal s 20 góly potřetí za sebou Josef Petlička.

Ostrá – Kolín 0:0, pen. 7:8

Premiérový divizní bod získali fotbalisté Ostré. Ti na svém trávníku hostili v souboji dvou nováčků mužstvo Kolína. Ještě v minulé sezoně dělily oba týmy dvě soutěže, nyní se střetly v první kole divizní skupiny C. Devadesát minut utkání branku nenabídlo, v penaltovém rozstřelu byli úspěšnější hosté z Kolína.

„Utkali jsme se s kvalitním týmem, jedním z favoritů soutěže. S ním jsme sehráli dobrou partii. Na úvod sezony jsme sehráli výborné utkání před výbornou návštěvou," byl po zápase hodně spokojený trenér Ostré Jiří Kafka.

Jeho tým dřel, bojoval, nakonec bral bod. V penaltách byli totiž úspěšnější hosté. Rozhodla až osmá série, kdy nedal Kouba. Předtím se nemýlil nikdo. Drama jak má být. „Bodík navíc by byl super," prohodil Kafka.

Kolín byl v prvním dějství více na míči, po změně stran měli naopak dvě velké šance ke vstřelení gólu domácí. „V první půli Kolín ukázal svoji zkušenost. My jsme se ale ve druhém poločase hodně zlepšili a vytvořili jsme si dvě velké příležitosti. Ale bohužel nám to tam nespadlo. Bod je pro nás dobrý, hráli jsme s opravdu kvalitním týmem," uvedl po utkání kouč Ostré.

„Chtěli jsme tři body, máme dva. Na jednu stranu spokojený nejsem, že jsme naplno nebodovali, na druhou ano. Neprohráli jsme a získali druhý bod v penaltách," řekl po utkání trenér Kolína Jiří Biško.

„Rozhodlo to, že jsme v první půli neproměnili tři vyložené šance. Na malém a úzkém hřišti v Ostré nám pak už domácí toho moc nedovolili, hlavně jsme se nedostali k naší kombinační hře. Přizpůsobili jsme se jejich hře nakopávaných míčů, což nám nesvědčí," dodal Jiří Biško.

„Byla to bitva," přiznal vedoucí kolínského mužstva Pavel Fiši.

„V prvním poločase jsme měli dvě tutovky, žádnou ale neproměnili. Po změně stran jsme se již do pořádného zakončení nedostali. Hra nebyla z naší strany příliš valná. Domácí měli za celý zápas jednu šanci, jinak se k ničemu nedostali. Kdyby Rybařík v úvodu netrefil pouze brankáře a dal branku, zápas by se vyvíjel jinak. Ale na kdyby se nehraje," dodal Pavel Fiši.

Rozhodčí: Šimek. ŽK: 1:2. Diváci: 450.
Sport. sdružení Ostrá: Havránek – Poběrežský, Bureš, Hochmeister, Kouba – Hudec (89. Čech), Moudrý, Mařík (84. Krátký), Řezníček (75. Bejbl) – Vobořil (90. Herzán), Petlička.

DIVIZE 2017-2018 skupina B

5.místo se ziskem 51 bod, skóre 53:36

Nejlepší střelec: Josef Petlička  14 branek

PAMÁTNÝ ZÁPAS – PETLIČKŮV HATTRICK

Famózní Petlička srazil Brod

Ostrá – Český Brod 3:2

Třetí místo a dva body ztráta na prvního. To je postavení fotbalistů Ostré v divizní skupině B po šestém kole, v němž domácí celek porazil před slušnou návštěvou a v parádní atmosféře v derby Český Brod.

Vítězství Ostré nese jasný podpis – Josef Petlička. Ten dal všechny tři góly svého týmu. „Zařídil všechno podstatné, byl to jeho zápas. Po utkání tady bylo hodně slávy,“ lebedil si vedoucí mužstva Ostré Josef Červinka.

Domácí sice jako první inkasovali, ale nakonec brali všechny body. Díky gólu tři minuty před koncem. „Bylo to derby s moc pěknou kulisou. Super utkání se šťastným koncem pro nás. Zažili jsme hezké odpoledne a díky Petličkovi máme všechny body,“ smál se Červinka.

Branky: 50., 64. a 87. Petlička – 45. Křelina, 73. Michálek. Rozhodčí: Hocek. ŽK: 3:5. Diváci: 290. Poločas: 0:1.
SS Ostrá: Keller – Poběrežský, Bureš, Scharf (78. Kouba), Bejbl – Hudec, Moudrý, Mařík (90. Dejl), Petlička – Herzán, Vobořil.

Ostrá – Libiš 1:0

Fotbalisté Ostré sehráli svůj třetí domácí zápas. Na svém hřišti přivítali tým z Libiše. Divizní utkání bylo téměř celou dobu bez gólu. Až v 92. minutě proměnil svou šanci hráč Ostré Daniel Poběrežský.

„V zápase jsme získali tři body, se kterými jsme maximálně spokojeni. Ale s výkonem hráčů spokojený moc nejsem. V zápasech, co jsme zatím odehráli, jsme hráli nejhůře. Gól jsme dali v 92. minutě, což nás nakoplo k radostí. Postupem času ale přemýšlím, a nechápu, co tam nefungovalo. Vykolejilo nás, že na začátku zápasu se zranil Knobloch. Tím byla hned na začátku změna v mužstvu, je těžké vystřídat klíčové hráče. Jsem rád, jak utkání dopadlo, ale z výkonu jsem rozpačitý,“ řekl k utkání trenér Ostré Pavel Jícha.

Branka: 90+2. Poběrežský. ŽK: 0:1. Diváci: 205. Rozhodčí: Nehasil. Poločas: 0:0.

Sportovní sdružení Ostrá: Keller – Hošťálek, Kamlach (61. Hudec), Habrun (78. Dejl), Knobloch (8. Jackl), Vobořil, Tvrzník, Bureš, Řezníček (92. Mareš), Poběrežský, Herzán (46. Petr).

Chyba v počtech stála Ostrou výhru. Na hřiště se dostal šestý náhradník

Místo taktického střídání prokaučovaný zápas! Fotbalisté Ostré dodatečně prohráli duel uplynulého kola divize B se Sokolem Libiš. Vedení soutěže původní výhru 1:0 zkontumovalo 0:3 ve prospěch hostů kvůli přehmatu, jaký nemá na podobné úrovni obdoby. Domácí lavička v průběhu středočeského derby vystřídala šest hráčů, tedy o jednoho více, než povolují pravidla.

DIVIZE 2019-2020 skupina C

Soutěž byla ukončena po 16.kole. Ostrá byla na 8.místě se ziskem 23 bodů. Jako trenér ji vedl Pavel Jícha a nejvíce vstřelených branek v tu chvíli měl Horák (5).

PAMÁTNÝ ZÁPAS – NAPOSLEDY O DIVIZNÍ BODY

Ostrá  zvítězila v derby na Polabanu

Polaban Nymburk – Ostrá 1:3

Hned první jarní kolo bylo z pohledu okresních fotbalových příznivců dost zajímavé. V divizní skupině C na sebe narazily okresní týmy Polaban Nymburk a Ostrá. Tři body si odvezli hosté, kteří nastříleli tři branky. Na derby bylo zvědavo téměř tři sta diváků.

„Myslím, že první poločas se hrál vyrovnaný fotbal. Soupeř trošku více držel balon, ale jinak to bylo bojovné a žádný extra fotbal k vidění nebyl,“ řekl po utkání jeden z nymburských trenérů Lukáš Vlk. „V poločase jsme si řekli, že musíme hrát stejně. Hlavně jsme oproti přípravě hodně změnili přístup a to mě potěšilo. Navíc jsem byl spokojený i s nasazením. Derby bylo živé a korektní. Po dvou brankách soupeře jsme asi deset minut před koncem vykřesali naději, ale těsně před koncem se hostující hráč trefil neuvěřitelně do šibenice. Výsledek je asi zasloužený, mě ale potěšil předvedený výkon a nasazení,“ hodnotil utkání kouč Vlk.

„V derby jsme podle mého názoru zaslouženě zvítězili. Byli jsme aktivnější a měli i více šancí,“ hlesl trenér hostující Ostré. „Jsem rád, že se nám podařilo zvítězit v prvním jarním kole, věřím, že nám to pomůže zejména psychicky. Polabanu bych rád pochválil hrací plochu, kterou měli na tuto dobu velmi dobře připravenou,“ dodal Jícha.

Branky: 82. M. Dudla – 54. Jackl, 73. Poběrežský, 91. Hošťálek. Rozhodčí: Novotný. ŽK: 0:2. Diváci: 290. Poločas: 0:0.
Sportovní sdružení Ostrá: Binder – Bodlák (72. Moudrý), Hošťálek, Jackl, Poběrežský (75. Kocourek) – Hudec, Vobořil, Knobloch (90. Mareš), Smetana Řezníček (87. Fingerhut) – Horák (90+2. Urbánek).

Tak trochu i symbolicky skončila Ostrá svoje divizní putování výhrou v okresním derby na hřišti známého Polabanu Nymburk, který má prvoligovou historii a hrál za něj ligu i asi nejslavnější odchovanec Ostré Karel Čáp. Pětiletka největších úspěchů v historii S.S. Ostrá skončila po prvním jarním zápase ukončením všech fotbalových soutěží z důvodu šíření epidemie koronaviru. Toto nejúspěšnější období a další vzestup kopané v Ostré zastavily dvě osudové rány. Na podzim 2017 tragicky zahynul podporovatel klubu Jan Hradecký a události související s epidemií znamenaly také konec podpory hlavního sponzora klubu místní firmy Botanicus. S.S. Ostrá se z ekonomických důvodů do dalšího ročníku divize už nepřihlásila. Trenér Jícha i prakticky všichni hráči A mužstva v Ostré skončili. Bylo zrušeno béčko (to mimo jiné v sezoně 2016-2017 vybojovalo další postup a to do I.B. třidy) , které vlastně převzalo úlohu prvního mužstva. Tento tým Ostré na podzim 2020 odstartoval právě v nejnižší krajské I.B. třídě, která však byla opět přerušena. To už jsou ale zase jiné kapitoly historie fotbalu v Ostré.

POPISKY K FOTKÁM

Červen 2016. V posledním kole deklasuje Ostrá doma v Hákově Sázavu 6:0, triumf v krajském přeboru je dokonán a oslavy z historického postupu do divize můžou propuknout !

Sportovní sdružení Ostrá A-mužstvo v roce 2016 – vítěz Středočeského krajského přeboru a nováček divize

Nahoře: Červinka, Málek, Kouba, Hochmeister, Sedlák, Herzán, Bureš, Vobořil

Uprostřed: Šípek, Moravec, Nedorost, Kamlach, Bejbl, Chaloupka, Moudrý, Císař, Dozorec, Pavel

Dole: Knobloch, Malina, Petlička, Remenec, Kafka (trenér), Feit (předseda), Müller, Sirový, Lukeš, Poběrežský

Chlouba fotbalového klubu v Ostré – moderní kabiny a zázemí pro hráče.

Letecký pohled na areál Sportovního sdružení Ostrá v Hákově

Znaky známých českých fotbalových klubů se kterými se Ostrá sešla v divizní společnosti a dokázala je i v některých zápasech porážet !

Rok 2018 – divizní tým S.S. Ostrá

Nahoře: Štěpánek, Červinka, Vobořil, Bureš, Herzán, Bejbl, Dejl, Mareš, Poběrežský, Řezníček, Keller

Dole: Moudrý, Novotný, Müller, Habrun, želva (masér),Kafka (trenér), Remenec (asistent trenéra), Dozorec, Manhart, Hudec, Vild.