• První slide
  • Druhý slide
  • Třetí slide
  • Čtvrtý slide

7. 3. 2015 | S.S.Ostrá - MFK Dobříš

S.S. Ostrá - MFK Dobříš 2:0 (1:0)
branky: 32. Petlička, 82. Kouba
diváků: 120, rozhodčí Benák

Ostrá: Pokorný – Kouba, Šulc, Hochmeister, Moudrý T. – Málek – Petlička, Vobořil (75.Sedlák), Sirový, Nedorost (85. Moudrý P.) – Kavka (63.Remenec)
Dobříš: Souček – Svárovský, Karas, Pokorný – Fic (63.Suchan), Dort, Procházka, Liška, Šrain – Maryška, Valsa

     V prvním utkání vybojovali naši hráči  takzvané "vydřené" tři body. První poločas se hrál vcelku vyrovnaný fotbal s šancemi na obou stranách. Za hosty to byl především rychlonohý útočník Maryška, který domácím občas zle zatopil a dral se do zakončení. Domácí hráči hrozili ze standartních situací a z jedné takové se málem radovali, když ve 20.minutě hlavičkoval Kouba a golman Souček vyškrábl míč na poslední chvíli těsně na brankové čáře. Poté následovala série rohů na druhé straně, které velmi nebezpečně kroutil do vápna bývalý ligový hráč Filip Dort. Ovšem zabydlení hostů v šestnátce domácích se jim hrubě nevyplatilo ve 32. minutě. Odvrácený míč po rohu Dobříše získal před svým vápnem Josef Petlička. S míčem na noze utekl ve sprinterském souboji dvěma vracejícím se hráčům hostů a před vápnem posunul míč na střelu pro své spoluhráče. Ránu Nedorosta ještě stačil brankář Souček vyrazit, ale všudypřítomný Petlička již neměl problém z malého vápna dorazit míč do prázdé branky. Poslední slovo v prvním poločase měli hosté, kdy pálil jejich nejnebezpečnější hráč Štěpán Maryška.
     Druhý poločas odstartovala střela hostujícího Lišky, golman Pokorný se natahoval marně...Břevno. Balon se ale od brankové konstrukce odrazil přímo do ležícího brankáře Pokorného, který s vypětím všech sil dokázal na brankové čáře zabránit hostům ve skorování. Velký podíl na tříbodovém zisku měl právě Petr Pokorný v brance Ostré. V utkání se na něho mohli domácí stoprocentně spolehnout a ne jednou mužstvo podržel. Při snaze Dobříše o vyrovnání utkání se naskytovaly domácím borcům brejkové situace, které se jim ale nepovedly přetavit v uklidňující druhý gól. Zřejmě z tohoto důvodu se rozhodl v 82. minutě levou nohou napálit skakající balon z bezmála pětatřiceti metrů obránce Martin Kouba. Jeho skutečně výstavní ránu zastavila až síť v růžku brány hostů. Aplaus na otevřené scéně byl na místě. Rozhodující moment přišel v pravou chvíli, protože hosté se rvali a chtěli si určitě bodík z venkovního hřiště odvézt. Vyrovnané utkání tak nakonec domácí hráči zvládli a připsali si do tabulky první tři jarní body.


Článek k našemu utkání z nymburského deníku naleznete zde