diváků 150, rozhodčí Vlk
aktuální tabulka

Ostrá: Pokorný - Moudrý T., Hochmeister (46. Kavka), Sedlák, Šulc, - Málek, Kouba, - Sirový (77. Remenec) , Vobořil (68. Císař), Nedorost (77.Moudrý P.) - Petlička
Sedlčany: Capouch - Pešek, Brotánek, Bartoš, Řehák, Soldát, Vystyd (88. Sůsa), Senft, Lípa, Sirotek (84. Pudil), Haas (86. Janoušek)

Dnešní soupeři byli sousední celky na 5. a 6. pozici a v dosavadní tabulce krajského přeboru je dělil pouze jeden jediný bodík. A tak Ostrá měla velkou šanci na domácím hřišti soupeři odskočit na příjemnější bodový rozdíl, ale... Vezmeme to tedy postupně.

Začátek utkání patřil jednoznačně hostům a hned z první akce mohli jít do vedení, když v 6. minutě musel skvělým zákrokem podržet domácí golman Pokorný. Přes toto úvodní varovnání se Ostrá do zápasu nemohla vůbec takzvaně dostat, vázla veškerá kombinace, chyběl pohyb a bohužel i nasazení bylo oproti posledním zápasům viditelně odlišné. Naopak hosté se poměrně jednoduchým, zato účelným fotbalem dostávali do nebezpečných situací a dostatku šancí. Nejednou zasahovali obránci Ostré na poslední chvíli a na co nestačili oni, naštěstí pochytal spolehlivý Pokorný. Domácí zahrozili jen po standardních situacích, ale Sedlák hlavou nedokázal využít jedné jediné větší šance. A tak bylo jedine dobře, že poločasový stav byl 0:0 a skóre se vůbec neměnilo. Blíž k tomu totiž určitě měli především hosté.

Do druhého poločasu už bohužel vinou zranění nevyběhl na trávník pilíř domácí obrany Hochmeister a začaly se dít věci. Kdo čekal, že po přestávce uvidí útočnou smršť domácích, musel být notně zklamán. Jestliže v prvním poločase domácí přečkali úvodní gólovku Sedlčan, ve druhém dějství už tolik štěstí neměli. Hned pět minut po pauze, využil nedůrazného počínání obrany Ostré utočník Haas a společně se Soldátem šli na osamoceného golmana Pokorného. Hosté této šance v poklidu využili, když Haas pohotově přihrál zcela volnému Soldátovi, který neměl se zakončením do prázdné brány problém 0:1. Od domácích bohužel nebyla k vidění skoro žádná pohledná kombinační akce a tentokrát ani obáváné standardky šance nepřinesly. Přes dobře organizovanou obranu Sedlčan si domáci vytvořili opradu minimum šancí.  Přesto v 75.minutě měl na své kopačce vyrovnání střídající Kavka, ale tváří v tvář brankáři Capouchovi absolutně selhal, když odkrytou část brány trestuhodně přestřelil.  Smutným faktem utkání je, že to byla opravdu jediná gólová šance domácí Ostré. A tak nebylo divu, že hosté v závěru utkání při hře vabank Osterských dokázali přidat pojistku, když správně nařízeného pokutového kopu využil Pešek a vzal tak domácím naděje na jakýkoliv bodový zisk. Objektivně je ale potřeba přiznat, že hosté byli lepším týmem po všech stránkách a oprávněně díky tomuto zápasu poskočili v tabulce právě před Ostrou.

Radek Šulc: "Byl to ostudný výkon za naší strany. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale nepředvedli jsme vůbec nic! Nebezpeční jsme pouze ze standartek a z dlouhých autů. Většinu utkání vůbec nevíme co máme hrát a navíc dohráváme v totálním chaosu. Víc to hodnotit nemůžu."

Pavel Málek: "Tak asi každý kdo přišel viděl, že to byl víc než trapný výkon od nás...Jeden vedle druhého jsme totálně propadli. Po minulém týdnu a výhře v Rakovníku jsem si říkal fajn - zvedáme se. Ale bohužel dneska to byla tedy "podívaná". Musíme se tady všem omluvit, ale ne pouze slovem nebo výmluvama. Je potřeba se omluvit výkonem na hřišti. A tak za nás mohu slíbit, že takhle odevzdanou Ostrou už znovu neuvidíte. Probereme to mezi sebou v kabině a takhle prostě už ne. Dnešek stačil."

Jan Sirový: "Do zápasu jsme vstoupili celkem aktivně a dostávali jsme se do náznaků zajímavých příležitostí, ale žádnou z nich jsme nedokázali dotáhnout do úspěšného konce. Bohužel jsme se opět nevyvarovali zbytečným chybám, kterými jsme umožňovali soupeři dostávat se do šancí a tím jsme Sedlčanům postupně předávali otěže zápasu, až nakonec jednu z těchto chyb využili a dostali se do vedení. My jsme se poté snažili a obrat zápasu a opět jsme se dostali do několika slibných příležitostí, ale znovu bez kýženého efektu. V závěru kdy byla hra už hodně otevřená a hráli jsme na velké riziko, jsme při jednom z brejků faulovali a soupeř nabídnutou penaltou nepohrdl. Bohužel se nám na jaře nedaří hrát to co bychom chtěli a to hlavně doma, ale věřím že pokud budeme kvalitně pracovat a odevzdávat na hřišti maximum, měli bychom se konečně dostat do nějaké herní pohody, která se projeví i na našich výsledcích."