• První slide
  • Druhý slide
  • Třetí slide
  • Čtvrtý slide

14. 3. 2015 | S.S.Ostrá - AFK Semice

S.S. Ostrá - AFK Semice 1:1 (1:0)
branky: 30.min Hochmeister - 64.min Holan
rozhodčí Vyhnal, diváci: 250

Ostrá: Pokorný - Kouba, Šulc, Hochmeister, Moudrý T., - Sirový(79.Remenec), Málek, Vobořil, Nedorost(88.Moudrý P.) - Kavka (65.Sedlák), Petlička
Semice: Štrupl - Duška, Novotný, Bošina, Samek – Kutifel(85. M. Bubeník), Švarc, Jareš, Tyityiš(80. Machala) – Holan(89. Neuhausel), Koštíř.


    Za poněkud nepříznivého počasí se odehrálo velmi očekáváné okresní derby dvou velkých rivalů. Do utkání vstoupila aktivněji domácí Ostrá, která si vytvořila první brankovou příležitost již ve 12. minutě, když na zadní tyči chyběl půlkrok k zakončení do odkryté branky Pavlu Málkovi. Domácí měli neustále mírnou převahu, ale stále se museli mít na pozoru před velmi nebezpečným duem semických hrotů Koštíř - Holan. Ve 28. minutě se osterští dočkali zaslouženého vedení, když se nejvýše do vzduchu pověsil Radek Hochmeister a hlavou rozvlnil síť za semickým Štruplem. O dvě minuty později to mohlo být 2:0, ovšem střela domácího kanonýra Petličky byla na poslední chvíli zblokována. Utkání se hrálo ve stylu derby a tak nebylo divu, že rozhodčí Vyhnal sáhnul 6x pro žlutý kartónek. Domácím se skóre přes mírnou převahu nepodařilo již navýšit a tak se šlo za stavu 1:0 do kabin.
    Nutno přiznat, že do druhého poločasu vstoupili mnohem aktivněji hosté ze Semic a domácí působili nervózním dojmem. Petr Pokorný v brance Ostré sice nebyl v přímém ohrožení, ale o vyrovnání skóre si domácí hráči koledovali. A tak nebylo divu, že v 64. minutě zužitkoval svých zkušeností hostující Koštíř. Rychle rozehraným trestným kopem z poloviny hřiště využil  zaváhání domácí obrany a Tomáš Holan vyrovnal na 1:1. Domácí tento moment nakopl a snažili se o stržení vedení zpět na svou stranu. Nejblíže k tomu měl Kouba, který hlavou nastřelil tyč. Veškerá snaha domácích však už vyšla naprázdno a tak jarní odveta skončila naprosto stejným výsledkem jako podzimní utkání.

Po utkání jsme se zeptali domácích hráčů jak utkání hodnotí.

Martin Kouba: "Od začátku zápasu jsme byli aktivnější na míči a kontrolovali hru. Oni zlobili z brejků, které jsme hasili na poslední chvíli kolikrát i za cenu karty. Hra byla spíše bojovná, proto jsme chtěli využít standartních situací - což se nám také nakonec povedlo. Vstup do druhé půle byl z naší strany špatný a soupeř nás za to potrestal po rychle rozehraném faulu na půli hriště. Pak jsme si sice vytvořili nějaké šance, ale už bohužel bez gólového efektu. Je to pro nás určitě ztráta. Tyhle body budeme chtít získat zpět hned teď v Rejšicích".

Jakub Nedorost: "Je obrovská škoda, že jsme z tohoto zápasu vyšli pouze s jedním bodem. Jestliže chceme hrát na špici, tak si (při vší úctě k soupeři) s nimi prostě musíme poradit. Tento zápas je už ale za námi a musíme se soustředit hned na ten nejbližší v Rejšicích, kde se pokusíme zaváhání napravit."
    
    Co o derby napsal nymburský deník se dočtete zde