branky: 50. Volanskij, 56. Maršner - 3. Petlička
diváků 50, rozhodčí Vlk
aktuální tabulka

Ovčáry: Straka - Ubry, Ondrák, Studený, Viskup - Novotný (46. Pechar), Hyka, Urban, Hašler, Maršner-– Voljanskij(63. Mihalík)

Ostrá: Pokorný - Šulc, Kouba, Hochmeister, Moudrý. T. - Moudrý. P(62. Šnajdr), Málek, Císař(56. Sirový), Vobořil, Petlička - Remenec

Sobotní utkání 26.kola Středočeského krajského přeboru mezi mistním Sokolem a hosty z Ostré se hrál v sobotu od 17h. Bohužel v tento čas hráli naši hokejisté o postup do finále MS v Praze a tak si na Ovčárský stánek našlo cestu pouhých padesát diváků, kteří ale viděli zajímavý průběh utkání a spoustu šancí na obouch stranách.

Utkání začali hosté z Ostré bez bázně a hany. Hned při prvním vážnějším ohrožení branky golmana Straky slavili úvodní gól utkání, a to když Petlička využil zaváhání domácí obrany a tváří v tvář nedal domácímu brankáři vůbec šanci - 0:1. Ovčáry nejsou moc zvyklé prohrávat a natož na domácí půdě. Zřejmě proto bez nějakého většího vyčkávání "roztočili kolotoč" kolem vápna Ostré, ale přes veškerou snahu se jim gól nepodařil v první půli vstřelit. Na brankáři Pokorném si postupně vylámali zuby ve velké šanci Hašler, Hyka i Volanskij. Nelze opomenout, že Ostrá hrála do obrany velmi obětavě a snažila se z rychlých kontrů zasadit ještě jeden hřebíček do pomyslné rakve, ale její příležitosti zůstali také nevyužity. Mezi tu největší lze vzpomenout hlavičku Málka, se kterou si Straka bravůrně poradil. V poslední minutě prvího poločasu pak předvedl Pokorný reflexivní zákrok a na brankové čáře zneškodnil dorážku velmi aktivního Maršnera. I díky tomuto zákroku se šlo do kabin, za velmi příznivého stavu pro Ostrou.

Vstup do druhé půle hráči z Ostré opět trestuhodně zaspali a potrestání za pasivitu přišlo záhy. Pvní varování ještě Pokorný zneškodnil, ale po zbytečné Málkově ztrátě ve středu hřiště se zmocnil míče nestárnoucí rychlík Maršner a jeho nabídky na zlatém podnose využil ve vápně zcela volný Volanskij - 1:1. Domácí zjistili, že se obranný val Ostré dá překonat a hnali se dál za vedoucí branku. Nečekali na ní přiliš dlouho, již v 56. minutě vysunul kolmici za obranu Petr Hyka, nebezpečný Maršner byl u míče dříve než vyběhnuvší Pokorný a elegantním lobem překonal golmana Ostré. Hostující hráči začali znovu aktivně kombinovat až za tohoto nepříznivého stavu a nechtěli se smířit opět s nulou na svém bodové kontě. Po vyrovnání volala situace v 71. minutě, kdy si ve vápně nejvýše naskočil Radek Hochmeister, ale jeho hlavičku vyškrábl skvělým reflexem brankář Straka. Z následného rohového kopu mohl Ostré zajistit vyrovnání druhý stoper Martin Kouba, ale i jeho nebezpečný pokus dokázal Straka v brance domácích lapit. S blížícím se koncem zápasu se Ostrá hnala za vyrovnáním a bodovým ziskem, ale zkušená domácí obrana hru kouskovala a tlak Ostré tímto rozbíjela. Rozhodnutí zápasu mohl mít na svědomí domácí střelec Hašler, ale jeho pokus z 88. minuty skončil těsně vedle tyče brankáře Pokorného. Nedáš/dostaneš - toto pravidlo se mohlo potvrdit za minutku na druhé straně, když byl těsně před hranicí pokutového území sražen Petlička a následoval přímý kop z bezprostřední blízosti. Jeho exekuce se ujal Vobořil a technickou střelou otřel míč o tyč domácích, bohužel ale z venkovní strany. Poté přišel závěrečný hvizd velmi přesného sudího Vlka a Ostrá odjela z polabské vísky bez bodového zisku.

K utkání se vyjádřili trenéři obou mančaftů.

Hrající kouč Ovčár Jan Studený řekl: "Za dnešní výkon musím hráče pochválit. Přestože se zápas nevyvíjel dobře a velmi brzy jsme prohrávali, měli jsme chuť hrát a šli vítězství naproti. I přes nějaké chyby v defenzivě jsme utkání dokázali otočit a dovést do tříbodového konce."

Trenér Ostré Jarolav Tesař: "I přes velké problémy se složením sestavy jsme do zápasu s favorizovaným soupeřem vstoupili aktivně a odměnou byla branka hned v úvodu utkání. Tato branka nás uklidnila a dodala sebevědomí na podnikání dalších výpadů do otevřené obrany domácích. Je pravdou,že si domácí též vytvářeli šance, ale kluci bojovali a soupeři se do poločasu vstřelit branku nepovedlo. Pokorný v bráně nás několikrát podržel a my jsme mohli podnikat nebezpečné brejky. Nejvíce po brance volala zpětná přihrávka Remence, kterou bohužel s chutí hrající Petlička přeběhl a několik velmi dobře vyhlížejících přečíslení jsme nedokázali dotáhnout do konce. Nevím z jakého důvodu, ale do druhého poločasu jsme vstoupili velmi vlažně a náš velmi kvalitní pohyb z prvního poločasu se úplně vytratil. Tak kvalitnímu soupeři pak stačili opět pouhé čtyři minuty k obratu zápasu. Totéž nás potkalo už v několika předešlých zápasech, takže se už bohužel nedá mluvit o náhodě. Vždy tento výpadek přichází mezi 50-60 minutou. Všechny naše prohry se odehrávají během prvních 15-20 minut druhého poločasu .Musím ale hráče pochválit za snahu o vyrovnání nebo obrat v zápase. Měli jsme minimálně dvě stoprocentní šance po standardních situacích, ale výborně chytající brankář domácích nám již branku vstřelit nedovolil. Velkým překvapením pro mě byla premiéra šestnáctiletého dorostence Šnajdra, který toho za necelou třetinu zápasu ukázal víc než někteří naši ostřílení borci. Pokud na sobě bude tento mladíček tvrdě pracovat, může z něho vyrůst velmi kvalitní fotbalista."