branky: 22. 35. 53. (pen) a 89 Kacafírek
diváků: 160, rozhodčí Košťálek
aktuální tabulka KP

Suchdol: Čižinský - Dudla, Svoboda, Biško, Kutil - Bereš, Michálek, Šusta (80. Chadraba), Dastych - Kacafírek (88. Laštovka), Janovský (70. Linhart)
Ostrá: Lukeš - Moudrý T. (Kavka), Kouba, Sedlák, Šulc - Moudrý P., Málek, Sirový, Nedorost - Petlička (Zápotocký), Vobořil

Utkání s třetím týmem tabulky, který má pro jaro jasný úkol v podobě postupu do vyšší soutěže se odehrál ve vesničce Suchdol u Kutné Hory. Ambiciózní domácí mají ve svém kádru nadstandartního hráče pro soutěž jako je krajský přebor a to střelce Štěpáná Kacafírka, který v dosavadních 21 zápasech nastřílel 21 gólů. A jeho gólový účet se výrazně plnil i v tomto utkání...

Zápas začal dle očekávání mírným tlakem domácích, kteří pro své veškeré utočné akce volí hru přes hroťáka Kacafírka. Do první větší šance utkání se přesto paradoxně dostali hráči Ostré, ale Málek z dobré pozice střílel nad. Poté došlo na první souboj tváří tvář mezi golmanem Ostré Lukešem a střelcem domácích Kacafírkem, prvně jmenovaný vyšel z tohotu duelu pro tentokrát zatím vítezně. Ve 22. minutě už ale bylo všechno jinak. Janovský našel skulinku v obraně Ostré a Kacafírek si poradil ve své druhé šanci jak s obráncem Sedlákem tak i s vyběhnuvším Lukešem 1:0. Hosté se snažili s nepříznivým stavem poprat, ale obrana Suchdole je nepouštěla příliš na dostřel brankáře Čižinského. Posléze opět udeřilo na druhé straně hřiště, když ve 35. minutě hlavou rozvlnil síť znovu Kacafírek - 2:0. Největší šanci hostí ke skórování měl v prvním poločase Petlička, ale jeho samostatný únik dokázal nadvakrát vyřešit Čižinský.

Druhý poločas začal tlakem hostí, kteří si byli vědomi faktu, že zde již nemají co ztratit a nejlepší by bylo rychle vsřelit kontaktní gól. Snažili se proto více kombinovat a tlačit se do brány soupeře. Chvilkový tlak hostů se zřejmě vůbec nelíbil sudímu Košťálkovi a tak foukl v 53. minutě penaltu z kategorie zcela vymyšlených (verdiktu se s usměvem na tváři podivovali i domácí borci). Velkoryse nabídnutou příležitost neodmítl Kacafírek a pohodlně zvýšil na 3:0. Ostrá se v utkání nedokázala prosadit ani jednou, i když příležitosti ke zkorigování výsledku rozhodně byli. A když se ke špatné koncovce připočte fakt, že ani obranná činnost nefungovala bez chyb, je dnešní prohra spravedlivá. Konečnou podobu výsledku pak dal v závěrečných minutách rozdílový hráč utkání Kacafírek, který tak svůj gólový účet posunul na číslo 25 a naznačil čtyřmi góly v zápase, že rozhodně nechce na tomto milníku zůstat pro zbytek sezony.

Hráči z Ostré k zápasu řekli:

Josef Petlička: "Prvních 20 minut jsme hráli se soupeřem vyrovnanou partii, pak jsme dostali góla a už to šlo z kopce dolů. Za poslední dva zápasy jsme vystřeli na bránu snad dvakrát a těžko tak můžeme pomýšlet na nějaký bodový úspěch.  Velmi malým pozitivem na utkání je úvodních 10 minut ve druhém poločase, když jsme Suchdol nepustili z jejich vápna. Obdivuji naše fanoušky, kteří pořád chodí na naše (ne)zápasy a nezanevřeli na nás. A za to jim patří náš velký dík."

Radek Lukeš: "Nevím co k tomu pořádně říct. Snad jen, že za naší bojovnost jsme si nezasloužili takhle krutý výsledek. Bohužel jsem si nedokázali poradit s domácím Kacafírkem, i když jsme se speciálně na něj před zápasem připravovali. Pokaždé když jsme mu dali malý prostor, tak využil naší nedůslednosti a pohotově střílel góly. Kdyby jsme zvládli toho Kacafírka uhlídat, asi by vypadalo závěrečné skóre úplně jinak.  Ale na kdyby se fotbal nehraje a nikdy hrát nebude..."