branky: 29. a 87. Nedorost, 53. Kouba - 86. Jalaghonia
díváků: 140, rozhodčí Svoboda
aktuální tabulka

Ostrá: Lukeš - Moudrý T., Sedlák, Hochmeister, Šulc - Nedorost, Málek, Kouba (Jíša), Sirový (46. Moudrý P.) - Kavka (Remenec), Vobořil
Vraný: Sailer - Matoušek, Rilke, Zelenka, Fujdiar, Novák, Chaloupka, Jaráb, Hurt, Maliňák, Jalaghonia

Z posledních dvou utkání vyšli domácí bodově zcela naprázdno a čekalo se jak si poradí s mužstvem z Vraného, který se s 18 body pere o setrvání v soutěži. Do utkání už trenéři mohli počítat s uzdraveným stoperem Hochmeisterem, který se po 14 dnech absence velmi těšil na návrat. Ale velkou absencí pro naší prozatimní nepřílíš produktivní ofensivu znamenalo zranění nejlepšího střelce Ostré Petličky, který do utkání nemohl zasáhnout. A tak bylo otázkou, zda-li je někdo schopný Petličku v této činnosti nahradit.

Před pěknou diváckou kulisou se začalo utkání velmi z ostra. Žádné prvotní oťukávání a čekání co kdo na soupeře vymyslí nebo s čím přijde. Hosté z Vraného přijeli v pozici soupeře, který v Ostré může "jen" získat plusové body a tak začali bez jakéhokoliv respektu. Velmi zlobil bývalý ligový hráč Teplic Emil Rilke, který jak vytvářel šance, tak se do nich i sám dostával. V prvních pětadvaceti minutách si hosté dokázali vytvořit tři vyložené gólové šance, ale Rilkeho dvakrát precizně vychytal brankář Lukeš a Jalaghonia z malého vápna zcela nepochopitelně při dorážce netrefil. Ostrá hlavně díky výbornému Lukešovi, tento prvotní tlak Vraného ustála bez obdrženého gólu a zůstala ve hře o dobrý výsledek. Je třeba přiznat, že paní šťěstěna byla v dnešním utkání jednoznačně na strané domácích. Tento fakt nejvíce potvrzuje situace z 29. minuty, kdy Nedorost centroval z velkého úhlu před branku soupeře, ale míč k udivení všech přítomných skončil s pomocí tyče v bráně překvapeného golmana Sailera - 1:0. Hosty tento nepříliš  obvyklý gól výrazně utlumil a naopak Ostrá se ocitla ještě v jedné výraznější šanci, ale Kavka svůj pokus nazakončil gólem.

Druhý poločas začal pro Ostrou tím nejlepším možným způsobem. V 53. minutě po nacvičeném signálu z autového vhazování, prodloužil Sedlák hlavou míč za sebe a pro číhajícího Koubu nebyl problém zakončit gólem - 2:0 pro domácí. Kdo si myslel, že se utkání už jen v klidu dohraje byl na omylu. Hosté dálé velmi zlobili, ale Jalaghonia a především stále nebezpečný Rilke nedokázali prostřelit Lukeše. Hosté se hnali za snížením a korekci výsledku. Při této snaze ovšem nechávali čím dál tím větší okénka před svým brankářem Sailerem a tak hráči Ostré měli nejednu příležitost utkání rozhodnout. Bohužel zůstalo jen u příležitostí a skóre se navýšit nepodařilo. V 86. minnutě tak vykřesal jiskřičku naděje pro hosty Jalaghonia, který snížil hlavou po rohovém kopu Fujdiara na 1:2. Neuběhla však ani minutka od rozehrávky po vstřeleném gólu Vraného a Jakub Nedorost svým sólem od půlky hřiště podtrhl gólem konečnou podobu výsledku. Ostrá si tak připsala další tři body do tabulky a naopak hosté se stále více utápí v sestupových vodách.

Radek Hochmeister: "Do zápasu jsme vstoupili celkem dobře, drželi jsme více míč na svých kopačkách. Soupeř, ale hrozil z rychlých brejků a byl velice nebezpečný.  Mnohokrát nás podržel náš brankář Radek Lukeš. Do vedení jsme se dostali šťastnou brankou, kdy zapadl střílený centr až do soupeřovi branky. Zbytek zápasu byl hodně bojovný, hrálo se „nahoru dolu“ a rozhodl druhý gól, kde jsme si pomohli standartní situací. Soupeři se v závěru podařilo ještě snížit, ale z brejku jsme dokázali skórovat i my a definitivně rozhodnout zápas. V zápase jsme vyprodukovali hodně ztrát, čímž jsme dostali soupeře do šancí. Naštěstí pro nás zachytal výborně náš brankář a dokázali jsme vstřelit 3 góly, což je dobrý příslib do dalších zápasů."

Jakub Nedorost: "Přežili jsme na začátku několik šancí soupeře. Musíme vyzdvihnout výkon Radka Lukeše, který nás podržel a nechal nás díky tomu ve hře. První gól byl opravdu šťastný. Snažil jsem se centrovat před branku a míč skončil v bráně...ale takové góly prostě padají. Důležité bylo, že jsme po poločase brzy dali na dva nula a malinko soupeři odskočili. Ten závěr pak bylo už takový kosmetický. Ale určitě jsem rád, že jsem dvěma góly přispěl ke třem bodům"