branky: 2. Kouba, 55. Petlička, 81. Málek - 52. Drašnar, 64. Synek
diváků: 110, rozhodčí Benák

Ostrá: Pokorný - Kouba, Hochmeister, Sedlák, Moudrý T. - Málek - Moudrý P. (80. Šulc), Vobořil, Sirový, Nedorost (69.Kavka) - Petlička (89. Remenec)
Příbram: Solnař - Dvořák, Nádherný, Rychlík, Krejča (84. Sláma) - Drašnar (70. Slabihoudek), Vasilko, Hotový, Voříšek - Synek, Šmucler

Domácí Ostrá vyšla v minulém kole v Rejšicích bodově naprázdno a tak doma chtěla rozhodně získat všechny tři body. Soupeř měl být víc než přijatelný. Pohled do tabulky hovořil jasně, přijela poslední Příbram... Ale! Příbram totiž do jarní části sezóny výrazně posílila kádr a nebylo náhodou, že v posledním kole na svém hřišti
uštědřili hráči Spartaku Dobříši v okresním derby nepopulárního bůra.

Vstup do utkání měli domácí hráči přímo skvělý. Hned ve druhé minutě se po dlouhém autu do šestnáctky prosadil hlavou Martin Kouba a rozjásal všechny příznivce Ostré. Po chviličce na to mohl skóre utkání navýšit Pepa Petlička, ale jeho pokus mířil pouze do tyče. Domácí hráli nebojácně, vytvářeli si dostatek šancí a snažili se do půle odskočit na dvoubrankový rozdíl. Ale ukázalo se, že právě tento moment je pro hráče Ostré zásadní problém. Do přestávky "zahodili" nespočet šancí, ať už zásluhou výborně chytajícího Solnaře v brance Příbrami nebo špatným a kolikrát i nedůrazným zakončením. Příbramští se v prvním poločase příliš nepředvedli v ofenzivě. Za zmínku stojí jen střela Drašnara, se kterou si golman Pokorný nadvakrát poradil. To domácí Petlička v závěru první půle již překonal příbramského Solnaře, avšak na brankové čáře překazil domácím radost stoper Nádherný, který tuto gólovou střelu na poslední chvíli vykopl. A tak Příbram odolala tlaku domácích a do kabin se odcházelo "jen" za stavu 1:0.

Do druhé půle vstoupila Příbram o poznání aktivněji a brzkou odměnou jim byl vyrovnávací gól Drašnara, který využil pěkné přihrávky spoluhráče Vasilka. Ovšem netrvalo dlouho a domácí si vzali vedení opět na svou stranu. Jan Sirový uprostřed hřiště zvedl hlavu a uviděl naběhnutého rychlonožku Petličku, kterého přesným pasem vyslal do samostatného úniku a domácí střelec si rutinérským lobem poradil - 2:1. Zdálo se, že tento moment domácí uklidní a znovu převezmou otěže zápasu. Ale opak byl pravdou. Příbram byla stále velmi nebezpečná a hrozila rychlými brejky.  V 64. minutě zápasu při jednom z nich prostrčil přihrávku skrze obranu opět Vasilko a tentokrát jeho pobídky využil Synek, který pohotově překonal Pokorného křižnou střelou na zadní tyč. Rozuzlení v nerozhodném zápase tak přinesla až 81. minuta. Vobořilem zahrávaný přetažený rohový kop vrátil do "ohně" Kouba, v malém vápně soupeře se nejlépe zorientoval domácí kapitán Málek a hlavou rozvlnil síť za bezmocným Solnařem. Do posledního hvizdu přesného sudího Pospíšila se již nic zásadního neudálo a tak závěrečné skóre na ukazateli svítilo 3:2. Osterští hráči tedy s posledním týmem tabulky urvali všechny 3 body, ale nutno poznamenat, že vítězství se nerodilo vůbec lehce.

Výjádření aktérů utkání:

Josef Petlička: "Zápas jsme začali výborně a rychle jsme dali rychlý první gól, kterým jsme hosty zaskočili. Pak jsme ještě hned trefili tyč a do 20. minuty to mohlo být klidně 3:0 a bylo hotovo. Jenže potom jsme zřejmě s vědomím toho, že se nám nic nemůže stát přestali hrát aktivně a hosté přitlačili a do poločasu nám byli rovnocenným soupeřem. O poločase jsme si jasně řekli, že se nesmí opakovat začátek druhého poločasu se Semicema a bum v 50. minutě je to 1:1. Nakonec jsme dali ještě dva góly a hosté jen jeden a zaslouženě jsme vyhráli. Mohlo a mělo to skončit i vyšším rozdílem ale 3 body zůstali doma a my jsme je potřebovali jako sůl."

Pavel Málek: "Zápas s Příbramí nám potvrdil, že neumíme nebo prostě nejsme schopni dát uklidňující gól na dva, tři nula. Přes dostatek šancí necháme soupeře díky neproměňování gólovek dýchat a to se pak každý soupeř během toho zápasu vzepře a vycítí, že něco může urvat. Prostě přidat nějaký góly a je klid. Nebo kdybychom ty zápasy dokázali vyhrát vzadu s nulou.. To by nám také stačilo. Jenže ani to se nám zatím moc nedaří. Takhle to pak vždy doháníme na poslední chvíli a někdy se to ani nepovede a stojí nás to body."

Radek Hochmeister: "
Po minulé venkovní prohře, jsme chtěli navázat na druhý dobrý poločas a rozhodnout zápas co nejrychleji. Nástup do zápasu jsme měli dobrý a hned na začátku se nám podařilo dostat do vedení. Dál se nám dařilo asi do 30.minuty přehrávat soupeře, ale bohužel jsme již nepřidali další uklidňující gól. Do té doby jsme byli lepší a fotbalovější. Poté se do naší hry dostala nepřesnost a zbytečně jsme nechali soupeře hrát. Druhý poločas byl spíše o bojovnosti. Příbram dokázala dvakrát vyrovnat, ale pomohli jsme si standartními situacemi a vždy jsme zareagovali gólem na vyrovnání. Zápas jsme dovedli do vítězného konce a jsme rádi, že jsme opět bodovali naplno."