diváků: 130, rozhodčí Tobiška
aktuální tabulka KP

Rakovník: Šimek - Mates, Hornof, Beneš, P. Tvrz (82. Faigl) - Jirásek (46. Jiránek), Pucholt, Sklenka, Žďánský - Isteník, Podraný
Ostrá: Pokorný - Moudrý T., Kouba, Sedlák, Šulc - Málek (89. Císař) - Moudrý P. (85. Remenec), Vobořil, Sirový, Nedorost - Petlička

V pátem jarním kole jsme zavítali na půdu rakovnického SK, kde nás čekal pěkný stadion s dobře připravenou hrací plochou. Do Rakovníka jsme nepřijeli v zcela kompletním složení (Hochmeister - nemoc, Kavka - zranění, Lukeš - "B") a tak se naskýtala otázka jak si Ostrá poradí s mančaftem, který zatím rozhodně nemá jistou účast i v dalších ročníku KP.

Po úvodních minutách utkání, kdy se obě mužstva oťukávala se do prvních větších šancí dostali hostující hráči z Ostré, ale Nedorost, Petlička (břevno) ani Sirový skóre otevřít nedokázali. Stejně neefektivně naložil se svou šancí i obránce Šulc, který ve 35. minutě využil přihrávky Málka a řítil se sám na brankáře domácích. Rakovník se do vyložené šance dostal až v 37. minutě, když si nebezpečný centr do malého vápna nešťastně srazil Kouba na vlastní branku, ale Pokorný se na brankové čáře skvělým reflexem vyznamenal. V zápětí pro tentokrát stoper Martin Kouba své drobné zaváhání odčinil na druhé straně hřiště a sraženou střelu Málka z šestnáctky usměrnil na malém vápně do sítě golmana Šimka - 0:1. Přes některé další šance hostujících o navýšení gólového účtu se stav 0:1 do poločasové přestávky již nezměnil.

Do druhého poločasu bylo hlavním cílem přidat uklidňující branku a vzít soupeři veškeré naděje na bodový zisk. V 60. minutě tomuto faktu velmi napověděla situace po faulu na unikajícího Petličku, kdy druhou žlutou kartu v utkání uviděl domácí Žďánský. Od této chvíle se hráčům Ostré hodně otevírala okénka v domácí obraně, ale druhý gól, který by znamenal pojistku ne a ne přijít. Tato neschopnost navýšit skóre se hráčům Ostré mohla zle nevyplatit, když v 78. minutě orazítkoval hlavou břevno domácí Sklenka. Toto varování zřejmě probralo hostujícího šutéra Petličku, který v 80. minutě již využil svoji několikátou šanci v zápase a stanovil tak konéčné skóre na 0:2 Za zmínku ještě určitě stojí závěrečná mega-šance zkušeného matadora Remence, který zřejmě při střídání špatně obul kopačky a z neuvěřitelných čtyřech metrů před odkrytou brankou trestuhodně poslal míč až na smrky skrášlující místní Městský stadion.

Vyjádření aktérů vítězného utkání:

Tomáš Moudrý: "Do zápasu jsme šli s jasným cílem získat všechny 3 body a od úvodních minut jsme tomuto faktu šli naproti. Byli jsme určitě lepším týmem, vytvořili jsme si i dostatek gólových příležitostí, ale bohužel jsme je opět a znovu trestuhodně neproměňovali. Myslím si ale, že toto jinak byl náš dosavadní nejlepší výkon v jarní části soutěže. Měli jsme odražené míče, vyhrávali jsme silové souboje, konečně jsme si dovolili v situácích jeden na jednoho a hlavně jsme vzadu hráli zodpovědně a až na jednu velkou šanci jsme domácí do ničeho nepustili. Teď musíme tento výkon bezpodmíněčně potvrdit doma se Sedlčanama a dokázat, že to nebyla jen náhoda a fotbal hrát umíme. Musíme to ukázat hlavně domácím fanouškům, kterým to zatím ještě dlužíme... Ikdyž teď v Rakovníku jich za námi bylo opravdu dost a za to jim všichni moc děkujeme."

Martin Kouba: "Od začátku utkání jsme byli aktivnějším týmem a dokázali jsme si vytvořit několik slibných šancí, které jsme ale nevyužili. Domácí hrozili převážně z brejků a málem se dostali do vedení po mé "střele" (odkopu před dotírajícím protihráčem) na vlastní branku, naštěstí to Póša dokázal chytit. Ke konci poločasu jsme optickou převahu zužitkovali i gólem, když sem mířil už na správnou branku (smích). Druhý poločas ovlivnilo brzké vyloučení domácího hráče. Tuto výhodu jsme dokázali využít až v závěru zápasu kdy jsme přidali druhý pojišťovací gól. Jsou to pro nás velmi důležité tři body z venkovního hřiště."

Jakub Nedorost: "Zápas byl první poločas velice dobrý, co se našeho výkonu týče, tedy až na koncovku a proměňování gólovek. Druhý poločas jsme ale opět povědomě polevili a bylo to znát i na šancích soupeře. Naštěstí nezužitkovaných... Jinak ze zápasu mám radost a vezeme krásné tři body z venku."