diváku 170, rozhodčí Suchý
aktuálnní tabulka

Ostrá: Lukeš - Moudrý T., Císař, Sedlák, Šulc - Kouba, Málek, Dozorec, Sirový, Verner(63. Vavřík) - Vobořil
Polaban Nymburk: Malý - Herčík, Čemus, Daněk, Kafka - Čejka, Svoboda T. - Šťastný D., Svoboda M.(80. Šťastný P.), Nepovím - Peterka

V posledním jarním vystoupení na domácí půdě se Ostrá v rámci 29.kola Krajského přeboru utkala již s divizním soupeřem. Hostující tým Polaban Nymburk je totiž už dvě kola před koncem jistým postupujícím do divize. Před derby se neslo z obou táborů, že mají velké potíže se složením sestavy a bylo tedy otázkou kdo si nakonec lépe poradí. V sestavě domácích ještě pořád chybí útočné duo Nedorost  Petlička, a předpoklady hovoří o tom, že už je na jaře hrát neuvidíme.

Polaban Nymburk přijel do Ostré na vítězné výsledkové vlně s vidinou dosažení celkového vítězství v soutěži. A byli to právě hráči hostujícího mužstva kdo zpočátku zápasu diktoval tempo hry. Zadácí Ostré měli pořádný kus práce především s kanonýrem Peterkou, kterého spoluhráči několikrát dobře uvolnili a připravili mu šance. V jedné takové se vyznamenal domácí golman Lukeš, když střelu Peterky vyrazil na roh. Aktivnější hosté drželi častěji míč na svých kopačkách, ale pozorně bránící Ostrá i se štěstím odolávala. Velmi blízko k úvodnímu gólu měl ke konci prvního poločasu hostující Tomáš Svoboda, který pohotovou střelou z dvaceti metrů napálil tyčku domácí Ostré. Domácí zahrozili pouze střelou Vobořila, ale brankář Malý byl na místě. V prvním poločase toho celkově obě mužstva směrem dopředu moc nepředvedli. Přesto právě domácí Ostrá musela být s poločasovým stavem 0:0 mnohem spokojenější.

Druhý poločas začal opět mírným tlakem hostů z Nymburka, ale vyloženou šanci ke skórování si v počátku hry vytvořit nedokázali. Potrestat je za to mohl o chvilku později na druhé straně domácí utočník Vobořil, který se ocitl v situaci tváří v tvář s golmanem Malým, ale Nymburská jednička se bravurně vyznamenala. Příležitostí ke skórování bylo po pauze určitě víc než v prvním poločase. Skóre utkání otevřel nejlepší střelec hostující týmu Matěj Peterka. Psala se 64 minuta, když mu míč za obranu domácích prostrčil Svoboda a kanonýr Nymburka nezůstal svým pověstem nic dlužen 0:1. O chviličku později mohl Peterka zvýšit na dvougólový náskok, ale jeho lob skončil vysoko nad brankou golmana Lukeše. Nymburk si po vstřelení branky vypracoval ještě 1-2 šance ve kterých mohl vedení pojistit, ale jak Peterka tak Čejka vedení nenavýšili. A tak přišel trest na druhé straně hřište. Zbývalo deset minut do konce utkání, když Šulc od lajny odcentroval do šestnáctky soupeře a Málek se hlavou nemýlil - vyrovnáno 1:1. Domácí hráče vyrovnávací branka hodně zvedla a vybičovala k záverečnému tlaku. Nakonec opravdu přišla jedna 100%-ní příležitost na straně domácích na dokonalý obrat, ale Jirku Dozorce v šanci vychytal golman Malý. Je potřeba sportovně přiznat, že KO v podobě vítězného gólu by bylo pro Nymburk nespravedlivé. Šancí ke skorování měli hosté v utkání víc, jenže fotbal se hraje na góly a ty padly pouze po jednom na každé straně...

Co napsal o utkání nymburský deník si můžete přečíst zde.