• První slide
  • Druhý slide
  • Třetí slide

19. 3. 2017 | TJ Dvůr Králové n/L - S.S. Ostrá

TJ Dvůr Králové n/L - S.S. Ostrá 2:0 (2:0)
branky: 10. Ujec 45. Vitebský
rozhodčí Cichra, diváků: 250
tabulka

Dvůr Králové: Vaníček J. - Picha, Rejl, Podolník, Poděbradský, Fejk(78. Otradovský), Vaníček O., Hruška(72. Dvořák), Vitebský(62. Tomeš), Ujec(82. Vágner), Janouch(64. Škoda)

Ostrá: Terour - Dejl, Bureš, Hochmeister, Bezděk(46. Bejbl) - Petlička, Vobořil, Moudrý(46. Habrun), Mařík, Hudec(70. Müller) - Herzán

     K nedělnímu zápasu do Dvora Králové odcestovali fotbalisté Ostré s cílem tříbodového zisku a snahou o dotažení se do popředí tabulky. Předzápasové prognózy hovořily o vyrovnanosti duelu a důležité bylo, jak se oba soupeři vyrovnají také březnovému terénu, který má ještě k dokonalosti daleko.

     Tradiční hodnocení utkání z našeho pohledu tentokrát vyměníme za postřehy přímo ze hřiště. Obsáhlé hodnocení zápasu nám popsal stoper, a nejzkušenější hráč Ostré v jedné osobě, Radek Hochmeister. Jak tedy viděl nedělní duel zadák Ostré ze svého pohledu?

     Utkání se odehrálo na silně podmáčeném terénu, který byl s postupem času čím dál tím více obtížný, ale pro obě mužstva naprosto stejný. Silný vítr a déšť, který zápas po celou dobu doprovázel, také nenahrával idylickému utkání. Po nástupu na hřiště bylo hned jasně vidět, že obě mužstva chtěla tento vzájemný špíl vyhrát a nikdo se nespokojil jen s bráněním a čekáním na chybu soupeře. Úvod zápasu začal hned naší velkou gólovou šancí, když se Pepa Petlička protáhl ze strany do vápna, ale jeho nebezpečnou střelu i následnou dorážku Maříka kryl pohotový golman domácích. Vzápětí se podobná akce opakovala a přízemní centr ze strany tečoval do brány Herzán, ale brankář Vaníček byl opět na svém místě. Po nadějném začátku z naší strany ale následovala velice studená sprcha. Po rychlém přenesení hry na pravé křídlo domácích, následoval nadýchaný centr doprostřed vápna, kde se zjevil zcela osamocený Ujec a nedal Terourovi sebemenší šanci zasáhnout. V desáté minutě jsme tedy prohrávali z první domácí šance 1:0. Myslím si, že jsme ovšem nesložili zbraně a snažili se kombinovat a s výsledkem něco (co možná nejdříve) udělat. Z mé pozice na hřišti je ale krásně vidět, že značná část naší útočné fáze bohužel končí těsně před vápnem soupeře. Přitom spousta gólových situací se rodí právě v těchto prostorách hřiště. Herzy se přesně v téhle pozici po přihrávce Bezděka objevil, ale na brankáře Vaníčka nevyzrál, ten je v tu chvíli dost podržel. Domácí si byli dobře vědomi svého vedení a vždy se snažili počkat na nějakou naši nepřesnost v kombinaci a po zisku míče se snažili o co nejrychlejší kontr k naší bráně. Je prostě potřeba (když už nedáme góla ze hry) si pomoc dobře sehranou standardkou a skórovat z ní. Já sám sem tu šanci dneska měl, ale zakončil jsem to o kousek vedle. A na místo vyrovnání tak přišla za chvilku pohroma na druhé straně. Když už se schylovalo ke konci poločasu, tak domácí udeřili podruhé. Po naší ztrátě na půlce soupeře podnikli rychlý brejk a přizemní centr ze strany zasunul do prázdné branky domácí útočník Vitebský. Do konce poločasu zbývalo asi 5 vteřin a oni nám odskočili o dva góly.

     Druhá půle už byla bez výmluv hodně poznamenaná neustálým deštěm. Hřiště už téměř neumožňovalo kombinační hru, což nás trochu brzdilo a nahrávalo to spíše domácím, kteří se nikam nehnali. Přesto kdyby Hudy proměnil hned v první minutě samostatný únik, mohlo být veseleji.. Bohužel mu míč těsně před střelou skočil a jeho střela mířila hodně vysoko nad domácí branku. Druhý poločas už byl spíš jen o bojovnosti a hodně důrazné hře. Snažili jsme se sice dát kontaktní gól, který by "dvoráky" znervóznil, ale nebylo nám souzeno. Nadšení domácí už náskok nepustili a připsali si 3 důležité body. Nepředvedli jsme úplně špatnou hru, bohužel jsme neproměnili dvě velké šance ze začátku zápasu. Kdyby se tak stalo, průběh by byl určitě jiný. Jestliže ale na vstřelený gól potřebujeme vždy 5 a více šancí, tak máme o čem přemýšlet. Soupeři mají také svou kvalitu a myslet venku na body, když neskórujeme... to je skoro nemožné. Teď máme doma "Štajnyho" a jeho Chrastavu. Musíme je doma prostě porazit a sebrat už první jarní body. Začíná se to na nás zespoda nebezpečně dotahovat.