branky: 28. a 69. p.k. Herzán, 53. Hochmeister
rozhodčí Čechlovský, diváků: 200
tabulka divize C

Ostrá: Keller - Poběrežský, Bureš, Hochmeister, Bejbl - Petlička(69. Hudec), Vobořil, Moudrý(72. Dejl), Mařík(80. Řezníček), Müller(86. Bezděk) - Herzán(76. Kubec)

Náchod: Hladík - Runkas, Kábrt, Schärfer(80. Bareš), Malý - Moravec(76. Pípek), Káva, Brich, Vaněček, Simon(65. Jimmy) - Omovie

Vzhledem k vývoji tabulky divizní skupiny C čekal na Ostrou v sobotu velmi důležitý zápas. Týmy ze spodní části se nebezpečně dotahují do klidnějšího středu a bodová vyrovnanost je až neuvěřitelná. Do Ostré přijel tentokrát Náchod, který se sice krčí u samého dna tabulky, ale právě tyhle "předem vyhrané" zápasy bývají nesmírně těžké. Přesto domácí před utkáním nebrali nic jiného, než výhru za tři body.

Jestli někdo čekal, že přijede úplně odevzdaný soupeř, který se od prvních minut bude jen bránit a čekat na "příděl", musel se divit. Náchod byl v prvních dvaceti minutách velmi aktivní a šance se rodily na obou stranách hřiště. Na hráčích Ostré byla vidět snaha o rychle vstřelenou branku, jenže právě tento počin je jeden z hlavních problémů fotbalistů z Ostré. Když své dobré příležitosti hned v úvodu utkání neproměnili Müller s Herzánem, kdekdo si na tribuně říkal, aby to domácí ještě nakonec nemrzelo. V mužstvu Náchoda o sobě dával nejvíce vědět šikovný záložník Simon, který se prezentoval nebezpečnou střelou, ale Keller v brance domácích zasáhl spolehlivě. Skóre mohl na druhé straně hřiště otevřít důrazný Herzán, který zakončoval průnik Petličky efektně patičkou, jenže jeho pokus o kousek minul Hladíkovu branku. Přesto právě ryšavý útočník Ostré byl posléze tím mužem, který se o první změnu skóre přeci jen zasloužil. Ve 28. minutě zápasu dokázal Herzán svou hlavou usměrnit skvěle zahranou standardku spoluhráče Bejbla až za záda bezmocného brankáře Hladíka - 1:0. Tento gól pomohl domácím hlavně na psychické pohodě a Ostrá převzala otěže zápasu pevněji "do svých rukou". Domácím hráčům se dařila kombinace, často drželi míč ve své moci a hlavně už soupeře nepouštěli moc na dostřel své brány. Přišla i možnost navýšení skóre, když se do zakončení dostal znovu aktivní Petlička, ale náskok se mu po přihrávce Maříka navýšit nepodařil. Pět minut před koncem poločasu zahodil tutovku z galerie nejtutovějších osterský kapitán Petr Vobořil a domácí to mohlo ještě do poločasu setsakramentsky mrzet. Závěrečná šance prvního dějství totiž patřila hostům a nejnebezpečnější hráč Náchoda Simon z ní mohl vytěžit rozhodně daleko víc, než jen propagační střelu přímo do náruče připraveného golmana Kellera. Poločasové vedení domácí Ostré odpovídalo předváděné hře a určitě nemuselo být "jen" jednobrankové.

Do druhého poločasu vstoupila domácí parta hladová po druhém gólu v síti svého soupeře a od prvních minut za ním jasně šla. Ve 48. minutě nedokázalo trio Müller-Mařík-Petlička využít k navýšení skóre situaci tři na dva a Petličkovo slabé zakončení skončilo pouze mimo. Po dvou minutách znovu rychlík Petlička pláchl obraně hostů, ale těžkou chvíli pro Náchod zachránil pohotovým zákrokem golman Hladík. "Nejde to útočníkům, vezmeme to na sebe". Tak přesně tímto heslem se zřejmě řídila stoperská dvojice Ostré Bureš-Hochmeister, když druhý jmenovaný využil přihrávky svého kolegy z obrany a skluzem vstřelil do sítě Náchoda druhou branku - 2:0. A nemuselo zůstat jen u jednoho zářezu. O deset minut později to byl právě znovu "všudybyl" Hochmeister, který po standardní situaci zblízka trefuje břevno soupeřovy branky. Ostrá byla ve druhém poločase evidentně při chuti a diváci ji hnali za dalším gólem. V ofenzivní euforii ji ale málem v 65. minutě přibrzdil útočník tmavé pleti Omovie Kingsley, kterého vychytal včasným vyběhnutím brankář Ostré Martin Keller. Hned vzápětí předvedl hezkou individuální akci osterský Poběrežský, jeho dělovku ale připravený brankář hostí s námahou zneškodnil. Dvacet minut před koncem odpískal sudí Čechlovský, po zákroku na stopera Bureše, pokutový kop ve prospěch domácích. Na 3:0 tak posléze zvyšoval ze značky pokutového kopu nejlepší jarní střelec Ostré Roman Herzán a bylo definitivně rozhodnuto. Hattrick v divizním zápase odmítl útočník Ostré o chvilku později, když nedokázal využít precizní přihrávky výborně hrajícího Bejbla a z deseti metrů nezvládl prostřelit brankáře Hladíka. Náchod se ve druhém poločasu už nezmohl na žádný větší odpor a dobře hrající Ostrá zápas v poklidu dohrála ve své režii. Příslibem do dalších utkání bylo vypracování si velkého množství gólových šancí, ale ta koncovka mohla být o něco lepší, a Náchod by jel domu s ještě větším přídělem. Nicméně jasné a zasloužené vítězství 3:0 hovoří za vše. Teď je hlavním úkolem navázat na povedená domácí utkání i na půdě soupeře. Nejbližší příležitost budou mít hráči Ostré už následující sobotu v Kutné Hoře.

Článek z webu soupeře a hezkou fotogalerii sobotního zápasu můžete vidět zde.